Özbekistan Gümrük İdaresi Heyeti Bağlantımız İstanbul Laboratuvar Müdürlüğünde İnceleme ve Eğitim Ziyaretinde Bulundu

10 Aralık 2019

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesel Ofisi ile Özbekistan Ofisi'nin birlikte yürüttüğü program çerçevesinde, Özbekistan Gümrük İdaresi Heyeti tarafından bağlantımız İstanbul Gümrük Laboratuvar Müdürlüğüne 5-6 Aralık 2019 tarihlerinde bir eğitim ziyareti gerçekleştirilmiştir.
 
Ziyaretin ilk gününde Bölge Müdürümüz Sayın Yalçın ÖZDEN tarafından yapılan açılış konuşmasında, Bölge Müdürlüğümüz işlem hacmi ve Laboratuvar Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında kısaca bilgi verilmiş olup, ziyaretin iki ülke açısından faydalı geçmesi temennisinde bulunulmuştur.
 
Söz konusu ziyaret kapsamında Laboratuvar Müdürlüğümüzün Kalite Yönetim, Numune Kabul, Gıda, Petrol, Metal, Tekstil-Kağıt ve Temel Kimya-Polimer Birim Sorumlularınca gerçekleştirilen iş ve işlemler hakkında sunum yapılmıştır.
 
Son olarak Petrol Birimimizce ozon tabakasını inceltici gazlar, klima gazları ve tüm gaz cinsi numune analizleri ilgili teorik bilgiler verilmesine müteakip Özbekistan Gümrük İdaresi teknik ekip ve UNDP Özbekistan heyeti temsilcilerine uygulamalı eğitim verilerek edinilen tecrübeler paylaşılmıştır.
 
Değerlendirme toplantısında heyetçe son derece etkin, verimli bir inceleme ve eğitim ziyareti gerçekleştirildiği belirtilerek, bu tarz ikili işbirliğinin devam etmesi temennisiyle program sonlandırılmıştır