Bölge Müdürlüğümüzde X-Ray Sevk Komisyon Toplantısı ile Genel Değerlendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

21 Temmuz 2023

20 Temmuz 2023 tarihinde Bölge Müdürümüz Sayın Hayrettin YILDIRIM başkanlığında iki toplantı gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıların ilki olan “X-Ray Sevk Komisyon Toplantısı” na ilgili Bölge Müdür Yardımcımız, Şube Müdürümüz ve personellerimizin yanı sıra konusu gereği Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlerimiz ile Gümrük Müdürlerimiz tarafından katılım sağlandı.

Risk Analizleri Şube Müdürlüğü’nde görevli personellerimiz tarafından bir sunum yapılan toplantıda Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan araç ve konteyner tarama sistemleri özelinde yürütülen işlemler ile 2022-2023 yılı altı aylık dönemine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

İkinci toplantı ise; tüm Bölge Müdür Yardımcılarımız, tüm Gümrük Müdürlerimiz, tüm Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlerimiz, tüm Tasfiye Müdürlerimizin yanı sıra Laboratuvar, Hukuk ve Personel Müdürlerimizin katılımı ile gerçekleşti.

Bölge Müdürlüğümüzde yürütülen iş ve işlem süreçlerine ilişkin genel bir değerlendirmenin yapıldığı toplantıda sahada yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin görüşler dile getirilerek çalışmaların daha hızlı ve güvenli yürütülmesi hususunda istişarede bulunuldu.